Podsumowanie 14 kolejki A-klasy

Ruszyła runda rewanżowa żywieckiej A-klasy, która jest dla zespołu z Pietrzykowic jedną z najbardziej interesujących w historii klubu. Przyczyną jest oczywiście wynik uzyskany jesienią i realne szanse na walkę o mistrzostwo ligi, a co za tym idzie awans do „okręgówki”. Czternasta kolejka przyniosła 4 wygrane gospodarzy, 2 zwycięstwa gości i jeden podział punktów (Soła Żywiec – Soła Rajcza 0:0). Zgodnie wygrało aktualne podium tabeli – nasi piłkarze po nerwowej końcówce wygrali 2:1 z Ujsołami, a komplety z wyjazdów do Sopotni i Słotwiny przywiozły ekipy Podhalanki i Magórki. Szczególny przebieg miał mecz w Sopotni, gdzie goście z Milówki po 2 minutach prowadzili 2:0, a gospodarze w 3 minucie zdobyli gola kontaktowego, jednak goście ostatecznie wygrali 3:1. Dystans do trójki zwiększyły ekipy z Rajczy i Radziechów, które pogubiły punkty na wyjazdach w Żywcu i Gilowicach. Ważny mecz wygrała drużyna LKS Pewel Ślemieńska, która pokonała u siebie 5:3 Jeleśniankę. Udanie wiosnę rozpoczęło również Skrzyczne Lipowa po wygranej 2:0 z Halnym Przyborów. Łącznie w siedmiu meczach padło 25 goli (13:12 dla gospodarzy) – najwięcej w Pewli Ślemieńkiej (8), najmniej w Żywcu (0). Średnia goli na mecz wyniosła 3,57 co jest wynikiem słabszym od średniej z jesiennej rundy (4,21). Na prowadzeniu bez zmian – Magórka o trzy punkty wyprzedza Bory i o pięć oczek Podhalankę. Na dnie tabeli Sokół Słotwina z zerowym dorobkiem, ale nad nimi od miejsca 9 do 13 pięć zespołów w przedziale od 16 do 13 punktów, co zapowiada zażartą walkę o utrzymanie (wobec prawdopodobnego spadku jednej drużyny z Ligi Okręgowej do naszej A-klasy, z tejże spadną dwa ostatnie zespoły). Klasyfikacji strzelców przewodzi Jakub Kalfas z Podhalanki (najlepszy w naszej drużynie Michał Socha ma 10 trafień).