Sparing: Bory 0:1 Pionier Pisarzowice

W sobotę nasza drużyna rozegrała ostatni sparing przed rozpoczęciem wiosennych rozgrywek Żywieckiej "A" klasy. Przeciwnikiem naszej drużyny był lider Bielskiej "A" klasy Pionier Pisarzowice.

Od początku meczu Bory grały bardzo zdyscyplinowanie w defensywie na której odbijały się wszystkie ataki przeciwnika. Pierwszą dobrą sytuacje do zdobycia bramki miał Michał Motyka, którego strzał bo dośrodkowaniu obronił bramkarz z Pisarzowic, kilka minut później również bramkarz przeciwnika okazał się lepszy w starciu oko w oko z Motyką. Bory szukały również zagrożenia po licznych stałych fragmentach gry, jednak żadna piłką nie utkwiła w siatce Pioniera. W 35 Minucie zawodnik z Pisarzowic Robert Nycz oddał strzał nie do obrony, piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od porzeczki.

Druga połowa spotkania to próba utrzymania się przy piłce naszych rywali która jednak nie przynosiła efektów w postaci zagrożenia naszej bramki. Bory stworzyły liczne sytuacje głównie po przez dośrodkowania, Michał Motyka był najbliżej zdobycia bramki gdyby obrońca nie musną piłki w ostatniej chwili. Swoich okazji również nie wykorzystali Michał Pietraszko, Rafał Prochownik czy Grzegorz Szymik których strzały skutecznie bronił bramkarz. W ostatniej akcji meczy Adrian Dobija mógł również doprowadzić do wyrównania lecz jego podanie nie doszło do Sławomira Basika. Wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu meczy, dobra gra Borów nie miała w tym meczu odniesienia w bramkach.

Skład : Testowany Bramkarz, Zoń, Bogdański, Szymik, Basik, Duraj, Dobija, Michulec, M.Motyka, R.Motyka, Prochownik oraz Pietraszko, Krawczyk

Trener: Sebastian Gruszfeld