Podsumowanie 19 kolejki A-klasy

Dziewiętnasta seria spotkań przyniosła kilka niespodzianek. Największe zaskoczenie to remisy z niżej notowanymi rywalami na własnych boiskach drugiej w tabeli Podhalanki i trzeciej Magórki. Wykorzystały to w pełni Bory Pietrzykowice, które umocniły się na prowadzeniu, a na uznanie zasługuje styl w jakim to nastąpiło, bo wygrana 5:0 u siebie z Sołą Rajcza to mocny sygnał poważnej walki o mistrzostwo. Cała kolejka przyniosła rekordową liczbę podziałów punktów – poza wcześniej wspomnianymi, remisami kończyły się również derby pomiędzy Przyborowem i Jeleśnią oraz starcia Sopotni z Lipową i Soły Żywiec z GKS II Radziechowy-Wieprz. Pełną pulę zgarnął Beskid Gilowice w spotkaniu z outsaiderem. Łącznie padły 22 gole, z czego 15 zdobyli gospodarze, a 7 goście (średnia 3,14 bramki na mecz). Najwięcej goli kibice obejrzeli w Pietrzykowicach (5), a najmniej w Milówce (0). Swój bilans punktowy i bramkowy znacznie poprawiły Bory (67:18 co daje 3,53 bramki strzelonej i 0,95 straconej na mecz). Z kolei najwięcej bramek oglądają kibice w meczach LKS Słotwiny (92 gole, czyli 4,84 na mecz). W klasyfikacji strzelców dorobku nie poprawił Jakub Kalfas (20 trafień), ale zbliżył się do niego Michał Socha (18). Na czele tabeli Bory mają już 6 punktów przewagi nad Podhalanką, a jest to efekt m.in. serii 9 wygranych meczów ligowych z rzędu (5 kolejnych bez straconego gola). Na dole tabeli zacięta walka o utrzymanie – Pewel, Ujsoły i Przyborów wywalczyły po jednym punkcie z wyżej notowanymi rywalami.