Podsumowanie 20 kolejki A-klasy

Wyniki ostatnich kolejek powodują, że sytuacja na szczycie A-klasy zaczyna być coraz bardziej klarowna. W 20-tej serii spotkań potknęła się trzeci raz z rzędu Milówka, co bezwzględnie wykorzystały Bory, pokonując aż 4:0 w Czernichowie mistrza jesieni. W pozostałych spotkaniach obyło się bez większych niespodzianek, choć Ujsoły zaskakująco 3:0 pokonały rezerwy GKS Radziechowy-Wieprz, a Lipowa wysoko 7:1 wygrała na trudnym boisku w Pewli Ślemieńskiej. Łącznie w siedmiu meczach padło 30 goli, z czego minimalnie lepsi byli gospodarze (16:14). Przewaga lidera nad drugim i trzecim zespołem to odpowiednio 9 i 10 punktów, co na 6 kolejek przed końcem rozgrywek pozostawia jedynie matematyczne szanse dla rywali Borów Pietrzykowice. Na drugim biegunie tabeli niezmiennie Sokół Słotwina, ale zacięta jest walka o utrzymanie pomiędzy drużynami z Pewli, Przyborowa i Ujsół. Podium klasyfikacji strzelców wygląda po ostatniej kolejce następująco: Jakub Kalfas (Podhalanka) – 20 goli, Michał Socha – 19 i Robert Motyka – 18 (obaj Bory Pietrzykowice). Lider zresztą zdominował na wiosnę większość statystyk – najwięcej strzelonych (71) i najmniej straconych (18) goli, a seria 10 kolejnych zwycięstw, w tym sześciu ostatnich bez straconej bramki, jest imponująca.