Sparing : Bory 3:3 (3:2) Zapora Wapienica

Kolejny sparing który obfitował w sporą liczbę bramek Bory rozegrały już we wiosennej aurze na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach - Dziedzicach z LKS Zapora Wapienica.

Od początku mecz był rozgrywany w dobrym tempie, pierwszą groźną akcją postraszyli zawodnicy z Wapienicy oddając groźny ale niecelny strzał na naszą bramkę. W odpowiedzi w 9 minucie Bory stworzyły dobrą sytuację gdzie przytomnie zachował się Mateusz Zacny utrzymując piłkę w boisku podaniem do Michała Motyki, który również zachował zimną krew i doskonale piłkę wyłożył do Klaudiusza Moćko któremu nie zostało nic innego jak strzelić bramkę z 7 metra. Gracze z Zapory jednak broni nie zamierzali składać i już po 5 minutach strzelili bramkę Borą po dośrodkowaniu. 22 minuta to rzut wolny dla Borów z okolic 30 metra od bramki przeciwnika, Michał Motyka popisał się kunsztem dogrywając wprost na głowę Mateuszowi Zacnemu któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w bramce. Zapora próbowała doprowadzić do remisu, stwarzając zagrożenie głównie po przez strzały z dystansu. w 32 minucie Szymon Kacprzak zostaje faulowany w polu karnym przeciwnika natomiast bezlitośnie rzut karny na bramkę zamienił Rafał Prochownik. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy z Zapory dążyli do wyrównania co im się udało się w 44 minucie w której napastnik Zapory oddał strzał który przelobował naszego bramkarza.

W drugiej połowie spotkania mogliśmy zobaczyć znacznie mniej sytuacji bramkowych niż w pierwszej połowie, Wapienica przejęła inicjatywę od samego początku próbując stworzyć zagrożenie pod bramką Borów. W 67 minucie Zapora oddała strzał który obronił testowany bramkarz lecz przy dobitce nie miał już szans. Najlepszej okazji na prowadzenie Borów nie wykorzystał Prochownik który przestrzelił z 5 metra po dobrym podaniu Roberta Motyki. Końcówka spotkania to nieskuteczne ataki obydwóch drużyn .

Skład: Żydek, Bogdański, Kacprzak, Basik, R.Motyka, M.Motyka, Pietraszko, Michulec, Moćko, Prochownik, Zacny oraz Testowany Bramkarz, Testowany Zawodnik, Krawczyk, Szymik

Trener: Sebastian Gruszfeld